Hakkımızda

Toprak Tarım Türkiye'nin tahıl ambarı olan Konya ovasında 2001 yılında Mehmet ve Mustafa Uysal kardeşler tarafından kurulmuştur.

Firmanın faaliyet alanı, arpa, buğday, mısır, yağlık ayçiçek gibi hububat ve yağlı tohumların bölge çiftçilerinden satın alınmasının yanı sıra yurtdışından hububat, yağlı tohumlar ve yem sanayinin ihtiyacı olan küspe, kepek, ddgs gibi yan ürünlerinde ithalatını yapıp yurtiçinde satışını gerçekleştirmektedir.

Günümüz koşullarında üretmek zordur ama saklamak daha büyük hüner gerektirir. Biz çiftçilerimizle gelişiyor ve önemli yatırımlarımızla tesislerimizi geliştiriyoruz.

Konya merkezli Adana çevre yolunda kurduğumuz 25.000 ton Çelik silo depolama kapasiteli ve 40 ton saat kapasiteli mısır kurutma tesisimize ek orak Konya Tatlıcak tesisimizde 65.000 ton depo kapasiteli ve 20 ton saat kapasiteli mısır, arpa flake tesisi ile hizmet veriyoruz.

Geniş lojistik filo imkanlarımız ile un ve yem sanayi sektörlerine hızlı tedarik çözümleri sağlıyoruz.

Toprak Tarım sektörde ilk beş yılında kurumsallaşmasını tamamlayarak yurt çapında aranan bir firma olmuştur. Biz, tarım ve hayvancılığın ülke ekonomisinin lokomotifi olacağına inanıyor, dün olduğu gibi gelecekte de müşterilerimizle birlikte her zaman daha iyiye ulaşmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Firma 2015 yılında grup firması olan Toprak Tarım lisanslı depoculuk şirketini kurmuş olup, Karaman/Kazımkarabekir bölgesinde 68.000 ton, Karaman organize sanayi bölgesinde 40.000 ton, Konya/Kadınhanı-Atlantı bölgesinde 57.000 ton ve Konya/Altınekin bölgesinde 45.000 tondur. 2022 yılında tamamlanan son yatırımları ile birlikte 210.000 tonu lisanslı olmak üzere, toplamda 300.000 ton depolama kapasitesiyle arpa, buğday, mısır, yağlık ayçiçek gibi hububat ve yağlı tohumların sağlıklı koşullarda ve sertifikalı şekilde saklanmasını sağlayarak bölge çiftçisine ve tarım işletmelerine hizmet vermektedir.

Bereket TOPRAK ile gelir.

Misyonumuz

Sürekli değişen ve gelişen sektörümüzde, müşterilerinin de ihtiyaçlarının değiştiğinin farkında olan, karşılıklı kazanma ilkesine dayalı olarak sürekli ve sürdürülebilir bir büyümeyi kendisine ilke edinmiştir.

Vizyon

Sektöründe referans gösterilen, rekabetçi, müşteri memnuniyeti odaklı gelişmenin öncüsü olma ilkesini sürdürülebilir bir şekilde taşıyan bir kurum olmak.